środa, 24 kwietnia 2013

KRAKÓW


W ramach projektu Uszczęśliwiamy- działania warsztatowe dla seniorów i młodzieży!  Dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  11 kwietnia br.uczestnicy warsztatów teatralnych m.in. Młodzi Wydrzowianie i Stowarzyszenie Klub Seniora wybrali się do teatru im. J. Słowackiego w Krakowie na sztukę „Bóg mordu”. Dramat zaczyna się od kulturalnej rozmowy dwóch par małżeńskich, które spotkały się by spisać oświadczenie o bójce swoich dzieci w parku, a kończy się tak, że później każdy z jego uczestników nazwie to spotkanie najgorszym dniem w swoim życiu. 
Sztuka to także rzecz o naszym trudnym współczesnym rodzicielstwie, które zamiast być, jak twierdzą kolorowe gazety, największą przygodą życia, staje się kolejnym powodem lęków, frustracji i agresji. A wtedy pretekstem do wybuchu może być nawet banalne spotkanie dwóch par, które okazują się bardziej dziecinne i niedojrzałe niż własne dzieci.
Wyjazd do teatru miał charakter kulturalny i dał możliwość uczestnikom projektu zaznajomienie się z wyjątkową formą obcowania z kulturą, poprzez bliski kontakt ze sceną i grającymi tam aktorami. Teatr to niewątpliwie wyjątkowe miejsce, gdzie widz może zagłębić się w poruszane w spektaklu trudne tematy dotyczące  m.in. psychiki człowieka i dotykających go problemów życiowych. Ta forma sztuki zachęca także do przemyśleń i wyciągania wniosków z poruszanych tam tematów. Kontakt ze sztuką był niewątpliwie dużym przeżyciem dla uczestników wyjazdu. 

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

WYDRZOWIANIE NA WYKŁADZIE W STALACH