środa, 11 stycznia 2023

Mała książka wielki człowiek

 Jak przystąpić do projektu “Mała książka- wielki człowiek”?

1.Odwiedź z dzieckiem Naszą Bibliotekę

2.Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.

3.Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie! Znajdziecie w niej książkę Krasnal w Krzywej Czapce, broszurę Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

4.Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętniej po nią sięgnie po powrocie do domu. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie.

5.Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką


Nasi pierwsi mali czytelnicy odebrali już swoje książeczki. Zapraszamy i Ciebie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.